ATEX digitální radiostanice vysílačka Hytera PD715Ex-40-UHF

Neohodnoceno
Značka: Hytera

Pro ty, kteří pracují v prostředí s nebezpečím výbuchu plynů a hořlavých prachů, je bezpečnost prvořadá. Použití standardních rádií by mohlo být nebezpečné. Hytera proto nabízí dvě přenosné DMR radiostanice, které jsou v souladu se světovými nejpřísnějšími bezpečnostními normami.

Nový typ radiostanice bez displeje a klávesnice s označením PD715Ex se připojuje ke stávající nabídce atexové radiostanice PD795Ex s displejem a klávesnicí.

Zvolte si vhodnou kombinaci příslušenství (akumulátor, anténu, způsob nabíjení)!!!

Vyberte si akumulátor
Zvolte anténu
Vyberte si nabíjecí misku
Vyberte adaptér
Dostupnost Na objednávku
Kód: HMF-PD715EX-40-UHF
27 709 Kč 22 900 Kč bez DPH
ATEX digitální radiostanice vysílačka Hytera PD715Ex-40-UHF
Neohodnoceno
Značka: Hytera

Příslušenství k produktu

Hytera rozšiřuje svou nabídku řešení pro průmyslová prostředí s nebezpečím výbuchu. Špičkový digitální model PD795Ex doplňuje jednodušší radiostanice s certifikací ATEX bez displeje a klávesnice s označením Hytera PD715Ex.

Hytera chápe výzvy, jimž čelí odborníci pracujících v prostředí s nebezpečím výbuchu. Věnuje velkou pozornost výzkumu, vývoji a přináší inovativní řešení v oblasti jiskrově bezpečných komunikačních řešení. Při návrhu se uplatnily techniky distribuovaného návrhu desky plošných spojů a silikonového zapouzdření. Radiostanice je již standardně navržena s krytím IP67 a odpovídá standardu MIL-810G. Pro zvýšení bezpečnosti pracovníků jsou radiostanice standardně vybaveny přijímačem GPS a modulem Man-Down, který umožňuje automaticky upozornit dispečera na pracovníka v nouzi a předat jeho aktuální polohu.

Nová digitální DMR radiostanice Hytera PD715Ex je nástrojem pro skutečné profesionály a zajistí efektivní komunikaci i v prostředí s výbušnými plyny a prachem. Radiostanice Hytera PD715Ex a PD795Ex jsou certifikovány podle nejpřísnějších bezpečnostních standardů.

Hlavní přednosti

Bezpečnost a vysoká spolehlivost zaručená evropským standardem ATEX

 • Hytera PD795  Ex je navržena podle přísných požadavku evropského standardu ATEX a severoamerických norem FM. S certifikací pro ATEX, IECEX,FM a CSA může radiostanice bezpečně fungovat i v nejnebezpečnějších prostředích s přítomností vodíku a částicemi prachu. Celkový design je souladu s nejnovějšími americkými vojenskými standardy  MIL-810G, které specifikují odolnost v nejnáročnějších podmínkách  s vysokými  i nízkými  teplotami, vysokou vlhkostí, vibracemi a nárazy.

Bezpečnostní certifikáty  ATEX, FM a IECEx

Rozšířené bezpečnostní funkce radiostanice

 • PD795 Ex je vybavena vyhrazeným nouzovým tlačítkem. V případě nehody stisknutí tlačítka spustí poplach a inicializuje hlasový hovor do přednastavené skupiny. Radiostanice má kromě toho zabudované funkce Man-Down (ležící muž), GPS a Lone worker (osamělý pracovník).

Bezpečný Li-Ion akumulátor s vysokou kapacitou

 • PD795Ex je vybavena Li-Ion akumulátorem s kapacitou 1800 mAh, která poskytuje radiostanici výdrž 17 hodin v standardním provozním cyklu 5-5-90. Obvody pro nabíjení a vybíjení radiostanice jsou striktně navrženy tak, aby nedocházelo k přebíjení nebo vybíjení způsobující vysokou teplotu což vede k nestabilitě prostředí akumulátoru.
 • Jednotlivé články jsou zapouzdřeny tak, aby se předávalo nahromaděné teplo prostřednictvím jediného bodu a také se zabránilo  jeho uvolňování do prostředí.

Vysoká kvalita zvuku a zajištěná komunikace na základě DMR technologie

 • Hytera PD795 Ex se velmi snadno používá . Je vybavena odolným a velmi dobře čitelným LCD displejem  a intuitivní uživatelské rozhraní. Protiskluzový robustní ergonomický design  usnadňuje uživateli používání radiostanice. Velké PTT tlačítko a volič kanálu umožňuje snadné používání v rukavicích.

Vylepšený návrh desky plošných spojů a EMC stínění

 • K dosažení vysokých bezpečnostních standardů Hytera použila  optimalizovaný distribuovaný návrh desky plošných spojů, který snižuje možnost vzniku poruchy. Všechny klíčové komponenty na desce jsou pokryty stíněním a mezery  mezi spoji, mezi  součástkami, mezi  součástkami a stíněním jsou optimálně rozloženy, což znamená lepší výkon a nižší vnitřní EMC rušení.

Inovativní silikonové zapouzdření

 • Technologie zapouzdření silikonem zabraňuje kontaktu vnitřních obvodu se vzduchem a tekutinami, která účinně zabrání vniknutí kapaliny, plynu a škodlivých plynů. Technologie zapouzdření silikonem je velmi delikátní a složitá a každá radiostanice stráví na výrobní lince 8 hodin.

Design minimalizující elektrostatický náboj

 • Při konstrukci PD795 Ex Hytera uplatnila patenty pro design minimalizující elektrostatický náboj a lisování ze dvou materiálů. Staticky disperzní materiál (modrý) minimalizuje hromadění náboje na povrchu radiostanice a snižuje pravděpodobnost jeho vybití . Robustní materiál (černý) maximalizuje odolnost uzavřeného prostoru.

IP67 (nevýbušné)

 • Krytí IP67 (dosahuje 6: Zcela proti prachu, 7: Ochrana proti účinkům ponoření do 1 m po dobu 30 minut). Je to nejvyšší úroveň IP pro pozemní radiové aplikace.

Patentovaná západka akumulátoru

 • Pro odejmutí akumulátoru se musí zámek západky posunout ve dvou osách. Tento patentovaný design západky znemožňuje odpadnutí akumulátoru od radiostanice v případě pádu, které by mohlo způsobit zajiskření

Certifikace ATEX, IECEx, FM/CSA

 

ATEX  je definován direktivou Evropské unie, které musí odpovídat přenosné radiostanice, které  se používají v potenciálně výbušném prostředí. ATEX nahrazuje klasifikaci Cenelec v celé Evropské unii a zemích EFTA.

IECEx schéma je cesta k budoucí globální certifikaci. Jeho cílem je harmonizace standardů, která umožní volný pohyb zboží založený na celosvětově akceptovaném standardu.

FM (FM schváleno LLC) je členem národně uznávaných  zkušeních laboratoří USA a snaží nabízet komplexní služby s nepřekonatelnou technickou integritu k  mimořádné spokojenosti zákazníků.

FM certifikát pro radiostanice Hytera PD795Ex

 

Označení nevýbušného zařízení podle normy ATEX

 • II 2G Ex ib IIC T4
 • II 2D Ex ib IIIC T120°C IP5X
 • I M2 Ex ib

Vysvětlení kódu

 • II = pro prostory s nebezpečím výbuchu jiné než doly
 • 2G = kategorie 2 pro plyn (ta odpovídá zóně 1 = prostor ve kterém může vzniknout výbušná plynná atmosféra za normálního provozu)
 • Ex = Explosion-proof equipment - Značka pro zařízení určené do prostředí s nebezpečím výbuchu.
 • Ib = jiskrová bezpečnost
 • IIC = skupina výbušnosti - vodík, acetylen, sirouhlík
 • IIIC = skupina výbušnosti - vodivé hořlavé prachy
 • T4 = teplotní třída; maximální povrchová teplota <=135°C; maximální přípustná povrchová teplota pro trvale horké povrchy 130°C
 • T120°C = maximální teplota povrchu zařízení
 • IP5X = odolnost elektrospotřebiče proti vniknutí cizího tělesa – proti prachu částečně
 • IP67 - jen mimo výbušné prostředí - odolnost elektrospotřebiče proti vniknutí cizího tělesa - proti prachu úplně, chráněno proti ponoření do vody (ponoření na 30 min do hloubky 1m)
 • I = pro prostory s nebezpečím výbuchu v dolech
 • M2 = zařízení zajišťuje vysoký stupeň ochrany v prostředí hlubinných dolů i na jejich povrchu, kde je pravděpodobný výskyt metanu a hořlavého prachu. Při vzniku výbušné atmosféry se zařízení odpojují.

Označení nevýbušného zařízení podle normy IECEx

 • Ex ib IIC T4
 • Ex ib IIIC T120°C IP5X
 • Ex ib I

Po výběru antény, baterie a typu nabíjení, balení obsahuje:

 • radiostanice
 • anténa
 • Spona na opasek a popruh
 • baterie
 • nabíječka
 • návod

 

Oblasti využití

Chemický průmysl

 • Hořlavé plyny, kapaliny a pevné látky jsou zpracovávány v mnoha různých chemických procesech, při kterých mohou vznikat výbušné směsi.

Hornictví

 • Vedlejším produktem při těžbě uhlí je plyn. Plyn se shromažďuje pod zemí a nejsou-li dobře realizována¨bezpečnostní opatření, hrozí nebezpečí výbuchu.

Hašení požárů

 • Řešení mnohých kritických situací jako je únik ropy nebo zemního plynu vyžaduje použití zařízení s vysokou elektrickou bezpečností.

Farmaceutický průmysl

 • Alkoholy jsou často používány jako rozpouštědla při výrobě léčiv. Používají se také různá činidla a pomocné látky, jako je například laktóza, které mohou způsobit výbuch prachu.

Rafinérie

 • Uhlovodíky zpracovávané v rafineriích jsou hořlavé a v závislosti na jejich bodu vzplanutí může dojít k výbuchu i při pokojové teplotě.  Prostory závodů na zpracování ropy jsou obecně považovány za místo s nebezpečím výbuchu.

Radiostanice Hytera PD795 Ex video představení

Představení vyššího modelu PD795Ex ze stejné řady radiostanic Hytera. Základní funkce a podmínky použití jsou pro obě radiostanice shodné. 

 

Technická specifikace

Frekvenční rozsahy: VHF: 136-174MHz *UHF: 400-470MHz
VF výkon: 1W
Počet kanálů: 1024
Počet zón: 64 (každá maximálně 16 kanálů)
Kanálová rozteč: 25/20/12.5kHz
Napájecí napětí: 7.4V
Akumulátor: 1800mAh Li-Ion
Výdrž akumulátoru(cyklus 5/5/90, vysoký výkon, akumulátor 2000mAh): Analogový režim: více než 14,5 h /13h (GPS)Digitální režim:     více než 17 h /15 h (GPS)
Frekvenční stabilita: +/- 1.5ppm
Impedance antény: 50Ω
Rozměry a hmotnost: 485g, 141 x 55 x 39mm
   
ATEX specifikace II 2G Ex ib IIC T4
II 2D Ex ib IIIC T120
IP5X
I M2 Ex ib
IECEx specifikace Ex ib IIC T4
Ex ib IIIC T120
IP5X
Ex ib I
FM/CSA specifikace Class I, Zone 1 AEx/Ex ib IIC T4 Gb
Class II, III Div 1,
Group E, F, G T120

-20
≤Ta≤50
Přijímač:
Výstupní výkon audio: 0.5W
Zkreslení audio: ≤ 3%
Audio odezva: +1 ~ -3dB
Citlivost (analog): 0,3uV (12dB SINAD)
0,22uV (typická, 12dB SINAD)
0,4uV (20dB SINAD)
Citlivost (digitál): 0,3uV (%5 BER)
Potlačení sousedního kanálu
TIA-603
ETSI
60 dB @ 12,5 kHz/70 dB @ 20/25 kHz
60 db @ 12,5 kHz/70 dB @ 20/25 kHz
Intermodulace
TIA-603
ETSI
70 dB 12,5 kHz/20/25 kHz
65 dB 12,5 kHz/20/25 kHz
S/N 40 dB @ 12,5 kHz
43 dB @ 20 kHz
45 dB @ 25 kHz
Rušivé vyzařování: < -57dBm
Vysílač:  
VF výkon 1 W
FM modulace 11K0F3E @ 12.5KHz
14K0F3E @ 20KHz
16K0F3E @ 25KHz
4FSK modulace 12.5KHz pouze data7K60FXD
12.5KHz data a hlas
7K60FXW
Zkreslení audio: ≤ 3%
Audio odezva: +1 ~ -3dB
Digitální protokol: ETSI-TS102 361 -1,-2,-3
Digitální vokodér: AMBE++ nebo SELP
Charakteristiky prostředí:
Provozní teplota: -30°C – +60°C
Skladovací teplota: -40°C – +85°C
Stupeň krytí IPX: IP67
Odolnost dle MIL STD standardu: MIL-STD-810 C/D/E/F/G
Parametry GPS:  
TTFF (čas pro zjištění polohy) po zapnutí (studený start): <1 minuta
TTFF (čas pro zjištění polohy) v pohotovostním režimu (teplý start): <10 sekund
Přesnost: <10 metrů

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Hytera je přední světový výrobce radiokomunikačních systémů a zařízení. Profesionální radiové systémy zajišťují týmovou bezdrátovou komunikaci a umožňují zlepšit efektivitu řízení organizace a bezpečnost.

Společnost byla založena v Shenzhenu v roce 1993. Shenzen označovaný za čínské Silicon Valley je přední technologické a výrobní centrum. Sídlo nebo pobočku zde mají všechny velké čínské elektrotechnické podniky a technologické firmy.

Hytera je aktuálně druhý největší a nejrychleji rostoucí výrobce v oboru na světě. V segmentu DMR Tier III profesionálních trunkových systémů je světovou jedničkou s největším tržním podílem na světe.